Round 1
|
19 August, Thursday
|
AEK Larnaca – Doxa Katokopia
|
|
1:1
|
|
20 August, Friday
|
AEP Paphos – APOEL
|
|
4:0
|
|
21 August, Saturday
|
Olympiakos Nicosia – Aris Limassol
|
|
1:2
|
|
22 August, Sunday
|
Apollon Limassol – Ethnikos Achna
|
|
4:2
|
|
21 December, Tuesday
|
Omonia – AEL Limassol
|
|
1:0
|
|
PAEEK – Anorthosis
|
|
0:2
|
|
|
|
Round 2
|
10 September, Friday
|
Aris Limassol – Apollon Limassol
|
|
0:1
|
|
AEL Limassol – AEP Paphos
|
|
4:0
|
|
Doxa Katokopia – Anorthosis
|
|
2:0
|
|
Ethnikos Achna – PAEEK
|
|
1:3
|
|
APOEL – Olympiakos Nicosia
|
|
0:1
|
|
AEK Larnaca – Omonia
|
|
2:1
|
|
|
Round 3
|
17 September, Friday
|
Olympiakos Nicosia – AEL Limassol
|
|
1:1
|
|
AEP Paphos – AEK Larnaca
|
|
1:1
|
|
PAEEK – Aris Limassol
|
|
0:0
|
|
Apollon Limassol – APOEL
|
|
2:1
|
|
Omonia – Doxa Katokopia
|
|
2:1
|
|
Anorthosis – Ethnikos Achna
|
|
2:1
|
|
|
|
|
Round 5
|
30 September, Thursday
|
Apollon Limassol – AEK Larnaca
|
|
1:4
|
|
PAEEK – AEL Limassol
|
|
1:3
|
|
1 October, Friday
|
AEP Paphos – Doxa Katokopia
|
|
1:1
|
|
Ethnikos Achna – Aris Limassol
|
|
0:3
|
|
2 October, Saturday
|
Olympiakos Nicosia – Omonia
|
|
1:0
|
|
Anorthosis – APOEL
|
|
2:1
|
|
|
|
Round 6
|
15 October, Friday
|
AEK Larnaca – PAEEK
|
|
3:0
|
|
AEP Paphos – Olympiakos Nicosia
|
|
1:1
|
|
16 October, Saturday
|
AEL Limassol – Anorthosis
|
|
2:1
|
|
Omonia – Apollon Limassol
|
|
1:0
|
|
17 October, Sunday
|
APOEL – Ethnikos Achna
|
|
2:1
|
|
Doxa Katokopia – Aris Limassol
|
|
1:2
|
|
|
Round 7
|
22 October, Friday
|
Olympiakos Nicosia – Doxa Katokopia
|
|
1:0
|
|
22 October, Friday
|
Ethnikos Achna – AEL Limassol
|
|
2:2
|
|
Apollon Limassol – AEP Paphos
|
|
2:0
|
|
23 October, Saturday
|
Aris Limassol – APOEL
|
|
0:1
|
|
24 October, Sunday
|
Anorthosis – AEK Larnaca
|
|
1:2
|
|
PAEEK – Omonia
|
|
1:0
|
|
|
|
Round 8
|
28 October, Thursday
|
Omonia – Anorthosis
|
|
0:1
|
|
29 October, Friday
|
Doxa Katokopia – APOEL
|
|
2:2
|
|
AEL Limassol – Aris Limassol
|
|
0:1
|
|
30 October, Saturday
|
AEK Larnaca – Ethnikos Achna
|
|
1:0
|
|
Olympiakos Nicosia – Apollon Limassol
|
|
0:2
|
|
31 October, Sunday
|
AEP Paphos – PAEEK
|
|
2:0
|
|
|
Round 9
|
4 November, Thursday
|
PAEEK – Olympiakos Nicosia
|
|
0:0
|
|
Apollon Limassol – Doxa Katokopia
|
|
3:0
|
|
5 November, Friday
|
APOEL – AEL Limassol
|
|
3:0
|
|
Aris Limassol – AEK Larnaca
|
|
1:0
|
|
6 November, Saturday
|
Anorthosis – AEP Paphos
|
|
1:0
|
|
Ethnikos Achna – Omonia
|
|
0:2
|
|
|
|
Round 10
|
19 November, Friday
|
Olympiakos Nicosia – Anorthosis
|
|
3:2
|
|
AEP Paphos – Ethnikos Achna
|
|
3:0
|
|
20 November, Saturday
|
Omonia – Aris Limassol
|
|
3:0
|
|
Doxa Katokopia – AEL Limassol
|
|
0:0
|
|
21 November, Sunday
|
Apollon Limassol – PAEEK
|
|
3:1
|
|
AEK Larnaca – APOEL
|
|
0:0
|
|
|
Round 11
|
25 November, Thursday
|
Ethnikos Achna – Olympiakos Nicosia
|
|
1:0
|
|
26 November, Friday
|
Aris Limassol – AEP Paphos
|
|
0:0
|
|
PAEEK – Doxa Katokopia
|
|
1:2
|
|
27 November, Saturday
|
AEL Limassol – AEK Larnaca
|
|
0:2
|
|
28 November, Sunday
|
Anorthosis – Apollon Limassol
|
|
1:1
|
|
25 December, Saturday
|
APOEL – Omonia
|
|
4:2
|
|
|
|
Round 12
|
2 December, Thursday
|
Aris Limassol – Olympiakos Nicosia
|
|
1:0
|
|
3 December, Friday
|
Anorthosis – PAEEK
|
|
2:3
|
|
Doxa Katokopia – AEK Larnaca
|
|
1:4
|
|
4 December, Saturday
|
APOEL – AEP Paphos
|
|
1:1
|
|
AEL Limassol – Omonia
|
|
0:1
|
|
5 December, Sunday
|
Ethnikos Achna – Apollon Limassol
|
|
0:1
|
|
|
Round 13
|
9 December, Thursday
|
AEP Paphos – AEL Limassol
|
|
1:0
|
|
10 December, Friday
|
PAEEK – Ethnikos Achna
|
|
0:2
|
|
11 December, Saturday
|
Apollon Limassol – Aris Limassol
|
|
0:2
|
|
Olympiakos Nicosia – APOEL
|
|
1:1
|
|
12 December, Sunday
|
Omonia – AEK Larnaca
|
|
1:1
|
|
Anorthosis – Doxa Katokopia
|
|
2:0
|
|
|
|
Round 14
|
16 December, Thursday
|
Aris Limassol – PAEEK
|
|
1:1
|
|
17 December, Friday
|
APOEL – Apollon Limassol
|
|
1:1
|
|
Ethnikos Achna – Anorthosis
|
|
0:2
|
|
18 December, Saturday
|
AEL Limassol – Olympiakos Nicosia
|
|
3:0
|
|
Doxa Katokopia – Omonia
|
|
2:1
|
|
19 December, Sunday
|
AEK Larnaca – AEP Paphos
|
|
1:3
|
|
|
Round 15
|
2 January, Sunday
|
Ethnikos Achna – Doxa Katokopia
|
|
0:1
|
|
4 January, Tuesday
|
AEP Paphos – Omonia
|
|
1:1
|
|
8 February, Tuesday
|
Olympiakos Nicosia – AEK Larnaca
|
|
0:0
|
|
PAEEK – APOEL
|
|
1:3
|
|
9 February, Wednesday
|
Anorthosis – Aris Limassol
|
|
3:1
|
|
Apollon Limassol – AEL Limassol
|
|
2:1
|
|
|
|
Round 16
|
7 January, Friday
|
AEK Larnaca – Apollon Limassol
|
|
2:1
|
|
Aris Limassol – Ethnikos Achna
|
|
2:1
|
|
9 January, Sunday
|
Omonia – Olympiakos Nicosia
|
|
1:0
|
|
16 February, Wednesday
|
APOEL – Anorthosis
|
|
0:2
|
|
17 February, Thursday
|
Doxa Katokopia – AEP Paphos
|
|
1:1
|
|
AEL Limassol – PAEEK
|
|
0:0
|
|
|
Round 17
|
13 January, Thursday
|
Aris Limassol – Doxa Katokopia
|
|
1:0
|
|
PAEEK – AEK Larnaca
|
|
2:2
|
|
14 January, Friday
|
Olympiakos Nicosia – AEP Paphos
|
|
1:2
|
|
Ethnikos Achna – APOEL
|
|
0:3
|
|
15 January, Saturday
|
Anorthosis – AEL Limassol
|
|
2:1
|
|
Apollon Limassol – Omonia
|
|
2:0
|
|
|
|
Round 18
|
21 January, Friday
|
AEL Limassol – Ethnikos Achna
|
|
1:0
|
|
AEP Paphos – Apollon Limassol
|
|
0:1
|
|
22 January, Saturday
|
APOEL – Aris Limassol
|
|
1:1
|
|
Doxa Katokopia – Olympiakos Nicosia
|
|
0:0
|
|
23 January, Sunday
|
Omonia – PAEEK
|
|
2:1
|
|
AEK Larnaca – Anorthosis
|
|
1:1
|
|
|
Round 19
|
27 January, Thursday
|
PAEEK – AEP Paphos
|
|
0:2
|
|
28 January, Friday
|
Anorthosis – Omonia
|
|
1:1
|
|
Ethnikos Achna – AEK Larnaca
|
|
0:0
|
|
29 January, Saturday
|
Apollon Limassol – Olympiakos Nicosia
|
|
2:1
|
|
APOEL – Doxa Katokopia
|
|
2:0
|
|
30 January, Sunday
|
Aris Limassol – AEL Limassol
|
|
1:2
|
|
|
|
Round 20
|
4 February, Friday
|
AEK Larnaca – Aris Limassol
|
|
0:0
|
|
5 February, Saturday
|
AEP Paphos – Anorthosis
|
|
1:1
|
|
AEL Limassol – APOEL
|
|
2:3
|
|
6 February, Sunday
|
Doxa Katokopia – Apollon Limassol
|
|
0:3
|
|
Omonia – Ethnikos Achna
|
|
0:2
|
|
21 February, Monday
|
Olympiakos Nicosia – PAEEK
|
|
1:0
|
|
|
Round 21
|
12 February, Saturday
|
Ethnikos Achna – AEP Paphos
|
|
0:1
|
|
13 February, Sunday
|
APOEL – AEK Larnaca
|
|
1:0
|
|
Anorthosis – Olympiakos Nicosia
|
|
3:1
|
|
14 February, Monday
|
AEL Limassol – Doxa Katokopia
|
|
3:2
|
|
PAEEK – Apollon Limassol
|
|
2:2
|
|
15 February, Tuesday
|
Aris Limassol – Omonia
|
|
0:2
|
|
|
|
Round 22
|
24 February, Thursday
|
AEP Paphos – Aris Limassol
|
|
1:1
|
|
Omonia – APOEL
|
|
2:4
|
|
25 February, Friday
|
Apollon Limassol – Anorthosis
|
|
2:2
|
|
AEK Larnaca – AEL Limassol
|
|
3:1
|
|
26 February, Saturday
|
Olympiakos Nicosia – Ethnikos Achna
|
|
0:0
|
|
Doxa Katokopia – PAEEK
|
|
1:0
|
|
|